Oświecenie – czyli wiek obuwia :-)

Czas eskalacji konfliktów wojennych i doskonalenia technik militarnych, ale i niesamowitych postępów w nowoczesnej nauce. Powstają nowe filozoficzne poglądy na świat, a gdzieś w tle moda już rozwija skrzydła.

Jak wiadomo, buty stały się modne na dworze angielskim w okresie panowania Karola I. Ponieważ jako dziecko miał krzywicę i to na tyle dużą, że nie mógł chodzić bez podparcia,  to częściej miał na sobie buty. Później w wieku, buty i skarpetki stały się bardzo ważne, ponieważ skupiają się na dolnej części ciała. Mężczyźni chcieli nosić buty z fantazyjną wstążką, tak aby podkreślić swoje zgrabne nogi.  Oczywiście to, co nosił król to wyznaczało granice nowości w modzie.  Buty wyszedł z mody na rzecz tych nowych obcasach eleganckich teraz misternie ozdobione wstążkami, rozety lub klamrami.

W 17-wieku kobiety zaczęły zwracać większą uwagę na swoje buty i nie chciały już chodzić w tym samym co mężczyźni. Moda obuwnicza zaczęła przyspieszać i postawiła na różnorodność. Wszędzie dominowały pięknie haftowane buty w jedwabiu, satyny i aksamitu obszyte koronką.

Posted in Artykuły | Tagged kapcie, pantofle, producent pantofli